Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Wycieczki po Warmii i Mazurach

Zwiedzaj  Warmię i Mazury z przewodnikiem

Na granicy Warmii i Mazur – wycieczka objazdowa jednodniowa

Terminy: od 5 lipca do 27 sierpnia 2021 r.
Transport: Autokar/Bus standard turystyczny dostosowany do wielkości grupy
Orientacyjny czas zwiedzania: 11:30-14:00 (godziny odjazdu autokarów z hoteli)

Cena: Wycieczka na zapytanie.

swieta lipka    Reszel popr1    Ketrzyn - zamek

Podróż na granicy Warmii i Mazur. Na trasie szlaku barokowa perła Europy. Wizyta w znanym już od średniowiecza sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Możliwość wsłuchania się podczas 15 minutowego koncertu w dostojne dźwięki barokowych organ z ruchomymi figurkami.

Kolejnym punktem wycieczki jest wizyta w mieście ostatniej czarownicy Europy – Reszlu. Małe warmińskie miasteczko należy do sieci cittàslow. Tu czas płynie powoli. Nie tylko za sprawą idei spod znaku „Ślimaka”, ale również zabytkowej wieży widokowej w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła, gdzie można zobaczyć m.in. zabytkowy mechanizm zegarowy. Na zakończenie wycieczki szlakiem granicy Warmii i Mazur żywa lekcja historii. Burzliwe dzieje Kętrzyna na każdym kroku pozostawiły ślady Krzyżaków i Masonerii. Wszystko na wyciągnięcie ręki.

Ramowy program wycieczki

Święta Lipka
Koncert Święta Lipka
Znajduje się tutaj jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. W bazylice możemy podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721 r. Na ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję posłuchać ok. 15 min. koncert.

Reszel
Zwiedzanie Miasta Reszel
Małe miasto warmińskie, z wieloma zabytkami, należące do sieci cittàslow. W programie zwiedzanie centrum zabytkowego miasta z XIX-wiecznym ratuszem oraz wąwóz rzeki Sajny.

Atrakcją miasteczka jest gotycki kościół Piotra i Pawła. W kościele jest możliwość wejścia na zabytkową wieżę widokową o wysokości 51,2 metra (za dodatkową opłatą). Można w niej zobaczyć zabytkowy mechanizm zegara (1913) oraz dzwony kościelne.

Reszel – Zamek Reszel
Zwiedzanie Zamku Reszel
Gotycki zamek zbudowany w latach 1350-1401, w którym rezydowali biskupi warmińscy. Zamek to masywna budowla ze strzelistą neogotycką wieżyczką, okrągłą basztą i bramą prowadzącą na dziedziniec. Obecnie w zamku znajduje się hotel, działa galeria, która organizuje wystawy sztuki współczesnej oraz Restauracja.

Kętrzyn
Zwiedzanie Zamku
Budowa zamku rozpoczęła się w XIV-wieku. Pod koniec XIV wieku zamek został otoczony murami z bramą przejazdową od strony miasta. Warownia nie miała charakterystycznej dla budowli krzyżackiej wieży i przedzamcza. Od wschodu zamek chroniony był fosą, którą płynęła woda z jeziora położonego na północ od miasta. Zamek w XVII wieku był wielokrotnie przebudowywany. W 1945 roku spłonął. W latach 1962-1967 mury zamku zostały zrekonstruowane na podstawie zachowanych rycin z XIX wieku.

 


 

* Regulamin Wycieczek Objazdowych

Cena wycieczki zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem/busem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy)
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW (sprawdź warunki ubezpieczenia)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Dodatkowo płatne:

  • koszt wyżywienia i napojów

Rezerwacja i sprzedaż wycieczek travel@mazuryairtravel.pl

 miesiąc lipiec i sierpień 2021 r.