Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Krutynia – Królowa Mazurskich Rzek

Krutynia – Królowa Mazurskich Rzek

Terminy: od 8 lipca do 23 sierpnia 2019 ( dla grup zorganizowanych min. 15 os.)
Transport: Autokar/Bus standard turystyczny dostosowany do wielkości grupy
Orientacyjny czas zwiedzania: 11:30-14:30 (godziny odjazdu autokarów z hoteli)
Cena: uzgadniana indywidualnie

Krutynia 1      Krutynia

Mazury to przede wszystkim niekończące się lasy i nieskazitelnie czysta woda. Idealnym połączeniem tych atutów regionu jest spływ królową mazurskich rzek – Krutynią. Cały szlak liczy ponad 100 kilometrów. Na pokonanie całego odcinka nie starczy tygodnia.

Podczas jednodniowych wizyt nad Krutynią, kajaki lub staromazurskie łódki-pychówki niesie leniwy nurt rzeki i prezentuje unikatowość mazurskiej przyrody, zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Nad Krutynią położonych jest wiele małych mazurskich wsi. Jedną z nich jest Wojnowo, największy ośrodek starowierców w Polsce gdzie zobaczyć można ich ostatni Klasztor na Mazurach.

Ramowy program wycieczki

Krutyń   
Stanica Wodna PTTK Krutyń
Krutynia – królowa mazurskich rzek! Jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych
w Europie. Piękno przyrody wzbogacają oglądane zwierzęta i ptaki. Cały szlak liczy ponad 100 km. Szlak jest bardzo ciekawy i zróżnicowany, przebiega przez Puszczę Piską, a od j. Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy.

Nie jest rzadkością spotkanie na trasie spływu orła bielika lub orła przedniego. Warto zwrócić uwagę na występujące w wodzie gąbki i krasnorosty tworzące na kamieniach „krwawe plamy”. Brzegi porośnięte wspaniałymi dębami i wysokimi sosnami.

Trasa wycieczki kajakowej Krutyń – Jezioro Krutyńskie (ok 1h). Osoby, które nie będą chciały wiosłować będą miały możliwość spływu łodziami w staromazurskim stylu (ok. 1h)

Wojnowo
Zwiedzanie Klasztoru Starowierców
Początki klasztoru sięgają 1836 r, . kiedy to mnich założył nad brzegiem jeziora Duś małą pustelnię. W 1847 r. przekształcono ją w klasztor. Należał on do staroobrzędowców.
Ruch staroobrzędowców powstał jako reakcja części rosyjskich wiernych i duchowieństwa na reformę liturgiczną podjętą w latach 50. XVII w. przez patriarchę moskiewskiego i całej Rusi Nikona. Głównym założeniem tejże reformy było usunięcie z rosyjskich ksiąg liturgicznych zniekształceń i naleciałości powstałych w toku kilkuwiekowego ręcznego przepisywania tekstów modlitw. Wyznawców, którzy nie przyjęli reform zwano staroobrzędowcami.

Zwiedzanie Prawosławnego Żeńskiego Monasteru Zaśnięcia NMP w Wojnowie
Zobaczyć będą mogli Państwo również Prawosławny Żeński Monaster Zaśnięcia NMP w Wojnowie

 


 

*Regulamin wycieczek objazdowych

Cena wycieczki zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem/busem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy)
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW (sprawdź warunki ubezpieczenia)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

 

Rezerwacja i sprzedaż wycieczek u rezydenta w hotelu

w miesiącu lipcu i sierpniu 2019r.

(sprawdź godziny dyżurów rezydentów – sezon 2019)