Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Wieczór Regionalny w duchu historii

Wieczór Regionalny w duchu historii

Terminy: od dnia 2 maja do 26 września 2024 r.Wycieczka na zapytanie.
Transport: Autokar/Bus standard turystyczny dostosowany do wielkości grupy
Orientacyjny czas zwiedzania: 14:30-21:30

 Olsztyn-Zamek Gietrzwałd biesiadawarm

Warmia i Mazury to kulturowa mozaika. Świadkami przeszłości regionu są unikatowe zabytki. Dzięki nim można dowiedzieć się więcej o ciekawej, choć burzliwej historii tej krainy. Jednym z nich jest Kościół Ewangelicki w Sorkwitach, którego wygląd od połowy XVIII wieku nie uległ zmianie.

Symbole historycznej złożoności i wielokulturowości tej ziemi znajdują się także w sercu stolicy regionu, w Olsztynie. Gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej, którego administratorem w latach 1516-1521 był Mikołaj Kopernik to nie jedyne miejsce warte odwiedzenia. Znaną na całym świecie miejscowością pielgrzymkową i punktem na szlaku odwiedzających miejsca kultu Matki Bożej jest Gietrzwałd. O kulturze Warmii i Mazur przypomina również tradycyjna regionalna kuchnia w Karczmie Warmińskiej, gdzie odbywają się Wieczory Regionalne. Podczas biesiady zasmakujemy m.in. pysznych pierogów z dodatkiem złocistych skwareczek bądź świeżynki z kluskami warmińskimi i wsłuchamy się w muzykę folklorystyczną graną na żywo.

Ramowy program wycieczki

Sorkwity
Zwiedzanie Kościoła Ewangelickiego
Kościół zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku. Wieżę wybudowano w I poł. XVIII wieku. Od 1754 roku wygląd kościoła nie uległ zmianie.

Olsztyn
Zwiedzanie Starego Miasta w Olsztynie
Rynek Starego Miasta – oficjalna nazwa to ulica Stare Miasto – jest jednym z najstarszych zabytkowych i głównych placów olsztyńskiego Starego Miasta, który znajduje się w środku Starego Miasta. Przy Rynku Starego Miasta znajdują się kamienice, które w większości zostały zniszczone podczas II wojny światowej. Dziś mieszczą się w nich liczne sklepy, restauracje oraz kino Awangarda. Na środku rynku znajduje się Stary Ratusz, gdzie obecnie mieści się Wojewódzka Biblioteka Publiczna, która przeszła również generalny remont wraz z Rynkiem otaczającym Stary Ratusz.

Gietrzwałd
Gietrzwałd –Wieczór Regionalny / zwiedzanie Bazyliki
Gietrzwałd zasłynął w roku 1877, kiedy to od 27 czerwca do 16 września, na przykościelnym klonie, Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom. Objawienie nazwano objawieniem w Gietrzwałdzie. Od czasu objawienia do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie co roku przybywają liczne rzesze pielgrzymów (łącznie nawet około miliona rocznie).

Następnie weźmiecie Państwo udział w kolacji Regionalnej, która zorganizowana jest w Karczmie Warmińskiej, gdzie przy muzyce regionalnej spróbujecie Państwo specjałów kuchni warmińskiej.

Program Biesiady w Karczmie Warmińskiej w Gietrzwałdzie

Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie przez cały rok przyciąga wielu turystów, którzy chcą poznać zwyczaje, kuchnie i folklor warmiński. Regionalny wystrój Karczmy, podkreślają zgromadzone stare meble, oryginalne przedmioty i sprzęt gospodarski. Niezwykłą atrakcją turystyczną jest dziedziniec, który swoją architekturą nawiązuje do tutejszej tradycji. Mieszczą się tam warsztaty rzemieślnicze – garncarz wyrabiający ceramikę, kowal w kuźni kuje podkowy, haftowane serwety, obrusy, nie brakuje warmińskich pierników, miodów i produktów z wosku pszczelego.

Zapraszamy na biesiadę warmińską, gdzie Walerian Ostrowski z Grażyną Bałabańską z udziałem kapeli i zespołu Pieśni i Tańca „Warmia” z Olsztyna, zapewnią doskonałą żywiołową zabawę.

Zespół Warmia przedstawi:
– folklor warmiński
– folklor krakowski
– folklor rzeszowski i wesoły pokaz tańców przedwojennej Warszawy.

biesiada war...

Niezwykle kolorowe stroje regionalne, porywająca do tańca muzyka i pełni uroku młodzi tancerze stworzą wspaniałe widowisko.

Kapela i para wokalna oprócz ludowych piosenek zaśpiewają utwory biesiadne. Do wspólnej zabawy tanecznej widzów zaciągną na parkiet tancerze i tancerki zespołu „Warmia”.

Podczas biesiady serwowane są dania, przygotowane wyłącznie według tradycyjnych receptur.

MENU
smalec
ogórek kiszony
pieczywo żytnie
rosół z własnym makaronem
półmisek biesiadnika (pierogi, babka ziemniaczana, żeberko w kapuście)
ciasto
kawa/herbata
woda

 


 

* Regulamin wycieczek objazdowych

Cena wycieczki zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem/busem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy)
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW (sprawdź ogólne warunki ubezpieczenia NNW – UNIQA)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • kolacja w Karczmie Warmińskiej

Rezerwacja i sprzedaż wycieczek travel@mazuryairtravel.pl

Miesiąc: maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień 2024 r.