Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Mazurskie Fortyfikacje

Mazurskie Fortyfikacje

Terminy: od 8 lipca do 23 sierpnia 2019 (środa)
Transport: Autokar/Bus standard turystyczny dostosowany do wielkości grupy
Orientacyjny czas zwiedzania: 11:00-16:00 (godziny odjazdu autokarów z hoteli)

Cena: Dorośli – 139 zł; dzieci – 99 zł

Mazurolandia    Gierłoż    Twierdza

Gierłoż – podróż w przeszłość Warmii i Mazur. Historia regionu to połączenie ducha rycerskich czasów, krwawych najazdów Krzyżaków i militarnych planów I i II wojny światowej.

O burzliwych dziejach regionu i skomplikowanych losach mieszkańców przypominają między innymi fortyfikacje. Wycieczka pozwala w przystępny sposób poznać historię regionu sięgającą czasów średniowiecza.

W grodzisku rycerskim przymierzycie zbroję, czy kolczugę rycerską lub przyodziejecie strój białogłowy. Podczas podróży w przeszłość zobaczycie również miniatury najpiękniejszych zabytków Warmii i Mazur w Mazurolandii.

W programie wycieczki zaplanowane jest również zwiedzanie Wilczego Szańca – głównej kwatery Adolfa Hitlera, miejsca gdzie zapadały najważniejsze decyzje dotyczące II wojny światowej. Na zakończenie wizyta w giżyckiej Twierdzy Boyen – jednego z najlepiej zachowanych zabytków architektury obronnej XIX wieku w Polsce. Obiekt zbudowany na planie 6-ramiennej gwiazdy stanowił ważny obiekt strategiczny w obronie linii Wielkich Jezior Mazurskich.

Ramowy program wycieczki

Gierłoż  
Zwiedzanie Parku Mazurolandia
Mazurolandia to park atrakcji, który łączy zabawę z poznawaniem zabytków, kultury i historii regionu. To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw oraz moc innych atrakcji.

Gierłoż
Zwiedzanie kwatery Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec
Z Mazurolandii zostaną Państwo przewiezieni pojazdami militarnymi do Wilczego Szańca.
Jest to najbardziej znana kwatera wojenna Adolfa Hitlera w Europie.

Wilczy Szaniec (niem. Wolfsschanze) – w latach 1941–1944 kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR.

Giżycko – Twierdza Boyen
Zwiedzanie Twierdzy Boyen
Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

Po I wojnie światowej zmieniono zastosowanie twierdzy, tworząc w niej między innymi szpital. W przededniu II wojny światowej Twierdza Boyen była jednym z punktów zbornych armii niemieckiej, która z terenu Prus Wschodnich wkroczyła na terytorium Polski. Brygada Forteczna „Lötzen” wchodziła w skład grupy Armii „Nord” nacierającej ku Mławie i Modlinowi i brała udział w walkach m.in. pod Wizną.

Cena: Dorośli – 139,00 zł; Dzieci do lat 12 – 99,00 zł

 


 

*Regulamin wycieczek objazdowych

Cena wycieczki zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem/busem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy)
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW (sprawdź warunki ubezpieczenia)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Rezerwacja i sprzedaż wycieczek u rezydenta w hotelu

w miesiącu lipcu i sierpniu 2019

(sprawdź godziny dyżurów rezydentów – sezon 2019)