Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Galindia Mazurski Eden

Galindia Mazurski Eden

Terminy: od 2 maja do 26 września 2024 r. (Wycieczka na zapytanie)
Transport: Autokar/Bus standard turystyczny dostosowany do wielkości grupy
Orientacyjny czas zwiedzania: 20:00-22:00.
Cena: uzgadniana indywidualnie

galindia 1   galindia 2   galindia 3

Na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni, wcinającym się w jezioro Bełdany, ukryta w głębokiej kniei Puszczy Piskiej znajduję się Galindia. Historyczna kraina plemienia Galindów, którzy wyginęli przed tysiącem lat. Pisali o nich rzymscy kronikarze m.in. Tacyt i Ptolemeusz.

Obecny wódz Yzeggus II wskrzesza i kontynuuje uniwersalne idee Galindów, zapraszając do siebie przybyszów aby w świetle żywiołu ognisk i tajemniczego księżyca zasmakowali magii dawnych plemiennych biesiad, podczas których szamanki wywróżą … tylko dobrą przyszłość. Przekraczających progi grodu czeka pasowanie na Galinda z wręczeniem medalionu galindów oraz wieczór z płomieniami.

Ramowy program wycieczki

Iznota koło Mikołajek  
Przyjazd do Krainy Galindii

Galindia, kraina historycznego plemienia Galindów, położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany. Obejmuje obszar około 20 ha w centrum Puszczy Piskiej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Okolice Iznoty od V wieku p.n.e. do XIII zamieszkiwały plemiona Galindów. Przez Galindię przebiegał SZLAK BURSZTYNOWY, którym przewożono na południe i zachód niezwykle cenny bursztyn.

Nasza BURSZTYNOWA KOMNATA jest zbiorem przepięknych wyrobów ilustrujących czas przeszły, stanowiąc równocześnie głębokie przesłanie dla następnych pokoleń. Obecny wódz Yzeggus II wskrzesza i kontynuuje uniwersalne idee Galindów. Biesiady są organizowane najczęściej w kostiumach historycznych, nawiązując do starych tradycji Galindów rozbawia się gości i łechce ich podniebienia.

Niesamowita atmosfera licznych podziemnych pieczar wyostrza zmysły wydobywając wyrafinowane smaki i przyspieszając trawienie. Nad urokliwym brzegiem wielkiego Jeziora Bełdany w świetle żywiołu ognisk i tajemniczego księżyca wszyscy dotykają magii dawnych plemiennych biesiad.

Wróżby czary i rytuały
W atmosferze galindowych jaskiń i płonących pochodni, szamanki pełne urzekającej magii wywróżą …tylko dobrą przyszłość.

Po przyjeździe do Galindii udacie się Państwo na spotkanie przy ognisku, gdzie będzie można upiec kiełbaskę i posłuchać historii tego miejsca. Następnie udacie się na wieczorne zwiedzanie przy pochodniach Krainy Galindów. Każdy uczestnik w trakcie zwiedzania będzie pasowany na Galinda i otrzyma pamiątkowy medalion.

 


 

* Regulamin wycieczek objazdowych

Cena wycieczki zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem/busem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy)
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW (sprawdź ogólne warunki ubezpieczenia NNW – UNIQA)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • kiełbaskę przy ognisku

Rezerwacja i sprzedaż wycieczek travel@mazuryairtravel.pl

Miesiąc: maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień 2024 r.

(sprawdź godziny dyżurów rezydentów – tak było w sezonie 2019)