Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

2 DNI Święta Lipka-Reszel-Wilczy Szaniec-Rejs Mikołajki

2 DNI Święta Lipka-Reszel-Wilczy Szaniec-Rejs Mikołajki

2 DNI Święta Lipka-Reszel-Wilczy Szaniec-Rejs Mikołajki

        Wycieczka historyczna po Warmii i Mazurach

Święta Lipka – Reszel – Twierdza Boyen – Wilczy Szaniec – Rejs Mikołajki

                                                            1 Dzień wycieczki

Wyjazd uczestników wycieczki z miejsca wyjazdu, zgodnie a z ustalonym grafikiem. Przyjazd do Świętej Lipki – zwiedzanie z przewodnikiem:

Święta Lipka: Sanktuarium Maryjne
Święta Lipka to sławne sanktuarium maryjne. Leży na północnym krańcu Polski, w odległości około 70 kilometrów na północny wschód od Olsztyna i 6 kilometrów na wschód od Reszla. Początki sanktuarium maryjnego sięgają XIV w. i znamy je tylko z opowiadań ludowych przekazywanych ustnie przez kilka wieków. Najwięcej informacji mamy w dokumentach spisanych i wydanych w XVII wieku. Autor jednego z pism mówi o początkach Świętej Lipki: „Jest w Prusach słynne miejsce, które wzięło nazwę od lipy. Bo od bardzo dawna stała na tym miejscu rozłożysta lipa, a na niej prawie z pierwszym posiewem chrześcijaństwa w Prusach – pojawiła się figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem, dzieło Boskich”.

 

 

 

 

 

Reszel: Zwiedzanie miasta
Zwiedzanie zamku biskupów warmińskich, spacer uliczkami miasta (fragmenty murów obronnych z XIV w., gotyckie mosty, Ratusz miejski…

Przyjazd do Hotelu Tajty*** w Wilkasach.
Hotel Tajty*** w Wilkasach: Hotel Tajty to oaza spokoju i relaksu. Hotel położony na skraju malowniczej miejscowości Wilkasy, zaledwie 3km od Giżycka, nad błękitną taflą Jeziora Tajty współtworzącego Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. W Hotelu, restauracja Tajty, sala kominkowa, sale konferencyjne, taras z leżakami, masaże, sauna fińska, bania, bilard, tenis stołowy, rowery górskie, narty biegowe, mini-siłownia, Nordic Walking, sejf, wypożyczalnia sprzętu wodnego, przystań jachtowa.
FILM PROMUJĄCY HOTEL

Uroczysta kolacja w Hotelu.

                                                            2 Dzień wycieczki

Giżycko: Twierdza Boyen
Zwiedzanie Twierdzy Boyen: Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843–1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

Kwatera Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec.
Zwiedzanie Kwatery Wilczy Szaniec(niem. Wolfsschanze): Kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. znajduję się w kompleksie leśnym. Powstała ona w kompleksie leśnym w latach 1940-1944 na obszarze 2,5km2. Wybudowano tutaj 70 obiektów z żelbetonu i cegły, w tym 7 bunkrów ciężkich.

 

 

 

 

 


Rejs statkiem Ryn-Mikołajki

Rejs wycieczkowy statkiem „białej floty” Żeglugi Mazurskiej na trasie Ryn-Mikołajki trwa około jednej godziny i czterdziestu minut. Rozpoczyna się u podnóża dawnego zamku krzyżackiego w Rynie. Jest to pełen widokowych wrażeń rejs po północnej części najdłuższej rynny jeziorowej w Polsce (jeziora: Ryńskie, Tałty, Mikołajskie i Bełdany tworzą połączony akwen rynnowy o długości blisko 38 km), kończący się w porcie w centrum miasta Mikołajki.

Spacer po Mikołajkach – żeglarska stolica Polski
Czas wolny. Spacer po Mikołajkach, centrum miasta, promenada nadbrzeżna, plaża…. Zgodnie z wcześniejszym programem – obiad w wybranej restauracji.    

Organizacja wycieczek: od 1 maja do 30 września 2021 roku

Świadczenia w cenie:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją, WC, barek,
  • 1 Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie w hotelu, śniadania, kolacja wg programu,
  • obiady w restauracjach,
  • bilety wstępu do obiektów (Twierdza, Wilczy Szaniec),
  • rejs statkiem,
  • opieka pilota i przewodnika,
  • ubezpieczenie turystów NW.

Kontakt: Prosimy osoby indywidualne oraz grupy, zainteresowane zorganizowaniem wycieczki po Warmii i Mazurach do kontaktu na adres travel@mazuryairtravel.pl         

Fot.www.swlipka.pl/FB/www.reszel.pl/www.mazurolandia.pl/www.twierdza.gizycko.pl/www.wilczyszaniec.olsztyn.lasy.gov.pl/www.zeglugamazurska.com.pl(fot. W.M. Darski).