Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

2 DNI Giżycko-Wilczy Szaniec-Lidzbark Warmiński-Elbląg-Malbork

2 DNI Giżycko-Wilczy Szaniec-Lidzbark Warmiński-Elbląg-Malbork

2 DNI Giżycko-Wilczy Szaniec-Lidzbark Warmiński-Elbląg-Malbork

Wycieczka historyczno po Warmii i Mazurach i Malbork

Giżycko-Wilczy Szaniec-Lidzbark Warmiński-Elbląg-Malbork

                                                            1 Dzień wycieczki

Wyjazd uczestników wycieczki z miejsca wyjazdu, zgodnie a z ustalonym grafikiem. Przyjazd do Giżycka – zwiedzanie miasta z przewodnikiem:

Giżycko: Twierdza Boyen
Zwiedzanie Twierdzy Boyen: Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843–1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

 

 

 

Giżycko: restauracja Eko-marina.
Obiad w Restauracji Tawerna Marina: Tawerna znajduje się na terenie największego i najnowocześniejszego portu jachtowego na Mazurach. Jak przystało na mazurską restaurację specjalizuje się w daniach z tutejszych ryb, własnoręcznie lepionych pierogach z różnymi nadzieniami i plackach nie tylko ziemniaczanych.

Kwatery Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec.
Zwiedzanie Kwatery Wilczy Szaniec (niem. Wolfsschanze): Kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. znajduję się w kompleksie leśnym. Powstała ona w kompleksie leśnym w latach 1940-1944 na obszarze 2,5km2. Wybudowano tutaj 70 obiektów z żelbetonu i cegły, w tym 7 bunkrów ciężkich.

Przyjazd do Hotelu Krasicki****
Hotel Krasicki**** w Lidzbarku Warmińskim umiejscowiony na Przedzamczu Zamku Biskupów Warmińskich Hotel Krasicki stanowi żywe świadectwo historii Warmii i Mazur. Najstarsze skrzydła obiektu zbudowano w II poł. XIV wieku, najmłodsze w poł. XVIII wieku. Wnętrza hotelu stylistyką nawiązują do epok ich powstania.

Pokoje w gotyckiej części hotelu stylistyką nawiązują do sztuki średniowiecza – zdobione maswerkami meble, kasetonowe szafy oraz duże połacie odkrytych gotyckich ścian. Dywany tkane na specjalne zamówienie ukazują biskupów Watzenrode i Kromera oraz Mikołaja Kopernika.

FILM PROMUJĄCY HOTEL

Uroczysta kolacja w Hotelu.

                                                            2 Dzień wycieczki

Śniadanie w Hotelu Krasicki. Wyjazd z Hotelu Krasicki do Elbląga.

Elbląg:
Elbląg zwiedzanie miasta: Zwiedzanie Starego Miasta w Elblągu – Brama Targowa oraz pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich. Katedra Św. Mikołaja.

Elbląg restauracja Pod Aniołami.
Obiad w Restauracji Pod Aniołami: Restauracja Pod Aniołami to unikalne rozwiązanie architektoniczne, połączenie XV/XVI- wiecznej historii Elbląga, w postaci dobrze zachowanych murów ze stylem kolonialnym przeniesionym z dużą starannością z dalekiego Meksyku i Peru.

 

 

 

 

 

 

Wyjazd ze Starego Miasta w Elblągu do Zamku w Malborku.

Zamek w Malborku
Zwiedzanie gotyckiego zamku w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej.
W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego. W latach 1457-1772 z tego miejsca panowali wojewodowie malborscy.

W 1961 roku utworzono Muzeum Zamkowe, a w grudniu 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Zamek niszczony, odbudowywany i przebudowywany w trakcie tych kilku stuleci zachował się do dziś i jest ogromna atrakcją tej części Europy.

Organizacja wycieczek: od 1 maja do 31 października 2021 roku

Świadczenia w cenie:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją, WC, barek,
  • 1 Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie w hotelu, śniadania, kolacja wg programu
  • obiady w restauracjach,
  • bilety wstępu do obiektów (Twierdza, Wilczy Szaniec, Zamek Malbork),
  • opieka pilota i przewodnika,
  • ubezpieczenie turystów NW.

Kontakt: Prosimy osoby indywidualne oraz grupy, zainteresowane zorganizowaniem wycieczki po Warmii i Mazurach do kontaktu na adres travel@mazuryairtravel.pl  

Fot.www.mazurolandia.pl/www.twierdza.gizycko.pl/www.wilczyszaniec.olsztyn.lasy.gov.pl/www.zamek.malbork.pl