Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

2 DNI Giżycko-Wilczy Szaniec-Rejs Statkiem do Mikołajek

2 DNI Giżycko-Wilczy Szaniec-Rejs Statkiem do Mikołajek

2 DNI Giżycko-Wilczy Szaniec-Rejs Statkiem do Mikołajek

        Wycieczka historyczna po Warmii i Mazurach

Twierdza Boyen – Wilczy Szaniec – Rejs Ryn-Mikołajki

                                                              1 Dzień wycieczki

Wyjazd uczestników wycieczki z miejsca wyjazdu, zgodnie a z ustalonym grafikiem. Przyjazd do Giżycka – zwiedzanie miasta z przewodnikiem:

Giżycko: Twierdza Boyen
Zwiedzanie Twierdzy Boyen: Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843–1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

 

 

 

Giżycko: restauracja Eko-marina.
Obiad w Restauracji Tawerna Marina: Tawerna znajduje się na terenie największego i najnowocześniejszego portu jachtowego na Mazurach. Jak przystało na mazurską restaurację specjalizuje się w daniach z tutejszych ryb, własnoręcznie lepionych pierogach z różnymi nadzieniami i plackach nie tylko ziemniaczanych.

Kwatery Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec.
Zwiedzanie Kwatery Wilczy Szaniec(niem. Wolfsschanze): Kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. znajduję się w kompleksie leśnym. Powstała ona w kompleksie leśnym w latach 1940-1944 na obszarze 2,5km2. Wybudowano tutaj 70 obiektów z żelbetonu i cegły, w tym 7 bunkrów ciężkich.

Przyjazd do Hotelu Ryn****.
Unikatowy luksusowy Hotel ZAMEK RYN****- to harmonia pieczołowicie odrestaurowanego XIV- wiecznego Zamku Krzyżackiego i nowatorskich rozwiązań designerskich, jakich Goście nie odnajdą w żadnym innym miejscu w Polsce. 350 miejsc noclegowych wkomponowanych w cztery odmiennie zaaranżowane skrzydła Zamku. Hotel słynie także z niezapomnianych przeżyć kulinarnych , serwowane są zarówno wykwintne potrawy kuchni staropolskiej (dzika zwierzyna i ptactwo) jak i dania kuchni regionalnej oraz europejskiej. Hotel posiada basen, sauny, jacuzzi, salę fitness, 3-torową kręgielnię, 2 stoły bilardowe, Castle Casino, kort tenisowy ze sztuczną murawą, symulator golfa. Bogata oferta w SPA Księżnej Anny gdzie zabiegi z Czterech Żywiołów wykonywane są na co dzień. Sprzęt wodny.

FILM PROMUJĄCY HOTEL RYN

Uroczysta kolacja w Hotelu.

                                                               2 Dzień wycieczki

Śniadanie w Hotelu Ryn. Wyjazd z hotelu na przystań żeglarska w Rynie ul. Portowa.

Rejs statkiem Ryn-Mikołajki
Rejs wycieczkowy statkiem „białej floty” Żeglugi Mazurskiej na trasie Ryn-Mikołajki trwa około jednej godziny i czterdziestu minut. Rozpoczyna się u podnóża dawnego zamku krzyżackiego w Rynie. Jest to pełen widokowych wrażeń rejs po północnej części najdłuższej rynny jeziorowej w Polsce (jeziora: Ryńskie, Tałty, Mikołajskie i Bełdany tworzą połączony akwen rynnowy o długości blisko 38 km), kończący się w porcie w centrum miasta Mikołajki.

Spacer po Mikołajkach – żeglarska stolica Polski
Czas wolny. Spacer po Mikołajkach, centrum miasta, promenada nadbrzeżna, plaża…. Zgodnie z wcześniejszym programem – obiad w wybranej restauracji.    

Organizacja wycieczek: od 1 maja do 30 września 2021 roku

Świadczenia w cenie:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją, WC, barek,
  • 1 Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie w hotelu, śniadania, kolacja wg programu,
  • obiady w restauracjach,
  • bilety wstępu do obiektów (Twierdza, Wilczy Szaniec),
  • rejs statkiem,
  • opieka pilota i przewodnika,
  • ubezpieczenie turystów NW.

Kontakt: Prosimy osoby indywidualne oraz grupy, zainteresowane zorganizowaniem wycieczki po Warmii i Mazurach do kontaktu na adres travel@mazuryairtravel.pl         

Fot. www.mazurolandia.pl/www.twierdza.gizycko.pl/www.wilczyszaniec.olsztyn.lasy.gov.pl/www.zeglugamazurska.com.pl(fot. W.M. Darski).