Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Guzianka – niezwykłe miejsce na Mazurach

Guzianka – niezwykłe miejsce na Mazurach

Guzianka – niezwykłe miejsce na Mazurach

Ośrodek położony jest na obrzeżu znanej mazurskiej miejscowości turystycznej Ruciane-Nida, na skraju Puszczy Piskiej i Mazurskiego Parku Krajobrazowego, bezpośrednio nad urokliwym jeziorem Bełdany, będącego częścią Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Ten urokliwy zakątek Mazur przyciągał i inspirował wielu twórców. Nieopodal Rucianego znajduje się leśniczówka Pranie – słynny azyl Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, uwieczniony w Jego poezji. Powstały tu m,in. najsłynniejsze pematy – Kronika Olsztyńska, Niobe, Wit Stwosz. Obecnie działa muzeum poświęcone Poecie. Z kolei w nieodległej miejscowości Zgon powstało wiele powieści Igora Newerlego. Chętni do podglądania przyrody również będą usatysfakcjonowani. W mazurskich lasach znalazła schronienie liczna dzika zwierzyna, a okolice jezior zasiedliło wiele gatunków ptactwa wodnego.

Atrakcje w Ośrodku Guzianka

Ci z Państwa, którzy najbardziej cenią sobie wycieczki – piesze i rowerowe – oraz zbieranie grzybów i owoców leśnych, z pewnością nie będą zawiedzeni. Ruciane-Nida jest przecież położone w sercu Puszczy Piskiej, a liczne szlaki turystyczne zachęcają do wędrówek.

rowery kajaki las

Ośrodek dysponuje bazą noclegową dla 180 osób, posiada pokoje 1 i 2 -osobowe oraz apartamenty w budynku hotelowym, a także całoroczne domki 4 – 6 osobowe, gastronomia ośrodka serwuje smaczną domową kuchnię, w klimatyzowanej restauracji mieszczącej 150 osób.

Restauracja Ośrodka Szkoleniowo Wypoczynkowego Guzianka

Zaspokoi gusta kulinarne najbardziej wymagających klientów. Oferujemy wyśmienitą mazurską kuchnię regionalną, w naszym menu również dania z kuchni świata. W nastrojowym , klimatyzowanym wnętrzu restauracji podajemy smacznie, świeżo i zdrowo.

images2 images1 images3

Zapraszamy osoby mieszkające na terenie ośrodka, grupy zorganizowane i każdego turystę, który poszukuje niezwykłych doznań kulinarnych prosto z serca Mazur. Nasz bar również zaprasza, znajdą tu Państwo szeroki wybór napojów chłodzących i alkoholi. W restauracji można zamawiać organizację spotkań okolicznościowych, uroczystości rodzinnych, wesel.

Konferencje

Ośrodek szkoleniowo wypoczynkowy Guzianka zaprasza Państwa do organizacji meetingów, szkoleń, konferencji w niezwykle urokliwym i sprzyjającym skupieniu zakątku Mazur. Posiadamy 3 kompleksowo wyposażone sale konferencyjne, klimatyzowane pomieszczenia z nowoczesną infrastrukturą audiowizualną i informatyczną. Rzutnik, multimedialna tablice do prezentacji, szerokopasmowy, szybki Internet .

konferencje  konferencje2

Port Jachtowy

Spragnionych wypoczynku żeglarzy z przyjemnością powitamy w naszym porcie jachtowym. Gwarantujemy, że u nas Państwo wypoczną i nabiorą sił do dalszej żeglugi. Strzeżony obszar Ośrodka zapewni komfortowy spokój na czas postoju. Może warto zostać u nas na dłużej i potraktować nasz port jako bazę wypadową do pobliskich jezior. Usytuowanie Guzianki umożliwia podróż w najpiękniejsze miejsca Mazur i powrót do portu, każdego dnia. Wodowanie łodzi w śluzie Guzianka to nie tylko niezapomniane przeżycie ale również spotkanie z niepowtarzalnym na skalę Europy obiektem hydrotechnicznym.

port  port2

Nasz port jest wyposażony we wszystkie potrzebne do postoju jachtu media. Zapraszamy do Portu Jachtowego Guzianka. W jednym miejscu znajdą Państwo: bazę turystyczną ośrodka, wyśmienitą restaurację, zaplecze rozrywkowe i handlowe w Rucianem-Nidzie, serwis. Słońce, czy deszcz, czas spędzony w Porcie Guzianka, to bezpieczne wczasy bez minuty nudy.

Więcej na stronie: www.guzianka.pl