Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Wycieczka Odkryj Warmię i Mazury – 4 dni

Wycieczka Odkryj Warmię i Mazury – 4 dni

Wycieczka Odkryj Warmię i Mazury – 4 dni

Odkryj z nami Warmię i Mazury

Zapraszamy na 4-dniową objazdową wycieczkę po Warmii i Mazurach.

Przyleć w piątek do Nas na 4 dni z Krakowa, Dortmundu lub Londynu relaksując się w 4* hotelu i zwiedzaj z Nami Warmię i Mazury.     

Co Cię czeka?

1. DZIEŃ. Kolacja w hotelu Robert’s Port w Starych Sadach koło Mikołajek, połączona z powitaniem grupy kieliszkiem wina, miodu lub likieru. Czas wolny – korzystanie z basenu, jacuzzi, saun i centrum fitness. Nocleg.

2. DZIEŃ. Śniadanie. Wyjazd z hotelu do Giżycka, zwiedzanie miasta i Twierdzy Boyen. Twierdza Boyen powstała w latach 1843–1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Po I wojnie światowej zmieniono przeznaczenie twierdzy, tworząc tu między innymi szpital. W przededniu II wojny światowej Twierdza Boyen była jednym z punktów zbornych armii niemieckiej, która z terenu Prus Wschodnich wkroczyła na terytorium Polski.

Przejazd z Giżycka do Gierłoży. Zwiedzanie Wilczego Szańca, który w latach 1941–1944 był kwaterą główną Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR.  Przejazd z Gierłoży do hotelu i czas wolny. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. Śniadanie. Przejazd do Grunwaldu. Zwiedzanie pola bitwy i Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Grunwald to miejsce zwycięskiej bitwy wojsk polsko-litewskich z wojskami zakonu krzyżackiego. Z Grunwaldu wyjeżdżamy do Gietrzwałdu zwiedzając Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.


Gietrzwałd zasłynął w roku 1877, kiedy to od 27 czerwca do 16 września, na przykościelnym klonie, Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom. Są to jedyne w Polsce objawienia zatwierdzone przez Kościół. Od czasu objawień do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie co roku przybywają rzesze pielgrzymów, nawet około miliona rocznie.

Z Gietrzwałdu wyjeżdżamy do Olsztyna zwiedzając Stare Miasto, Muzeum Warmii i Mazur oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w którym uczestniczymy w seansie. Z Olsztyna powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mrągowa i zwiedzanie miasta. Wyjazd z Mrągowa, transfer części osób na lotnisko w Szymanach oraz transfer pozostałych turystów busem do Warszawy.

Ważne: wycieczka objazdowa po Warmii i Mazurach – przyjazd możliwy w kilku wariantach

 • Przelot samolotem z Krakowa (przylot w piątek samolotem do Szyman na Lotnisko Olsztyn-Mazury, gdzie będzie czekał bus, który przywiezie turystów do hotelu),
 • Przelot samolotem z Dortmundu (przylot w piątek samolotem do Szyman na Lotnisko Olsztyn-Mazury, gdzie będzie czekał bus, który przywiezie turystów do hotelu),
 • Przelot samolotem z Londynu Luton (przylot w piątek samolotem do Szyman na Lotnisko Olsztyn-Mazury, gdzie będzie czekał bus, który przywiezie turystów do hotelu),
 • Przelot samolotem z Londynu Stansted od dnia 26.10.2020 (przylot w piątek samolotem do Szyman na Lotnisko Olsztyn-Mazury, gdzie będzie czekał bus, który przywiezie turystów do hotelu),
 • Przyjazd busem z Warszawy,
 • Przyjazd do hotelu we własnym zakresie – dojazd własny.

  Terminy wycieczek:
  11.09.2020 – 14.09.2020
  18.09.2020 – 21.09.2020
  25.09.2020 – 28.09.2020
  02.10.2020 – 05.10.2020
  09.10.2020 – 12.10.2020
  16.10.2020 – 19.10.2020
  23.10.2020 – 26.10.2020


                 Cena: Osoba dorosła – 1.590,00 zł / dzieci od 5 do 12 lat – 1.490,00 zł

Rezerwacja i sprzedaż wycieczek
travel@mazuryairtravel.pl

Uwaga: bilety lotnicze na trasie Kraków-Szymany-Kraków należy wykupić we własnym zakresie.
bilety lotnicze na trasie Dortmund-Szymany-Dortmund należy wykupić we własnym zakresie.
bilety lotnicze na trasie Londyn Luton-Szymany-Londyn Luton należy wykupić we własnym
zakresie.
bilety lotnicze na trasie Londyn Stansted-Szymany-Londyn Stansted należy wykupić we
własnym zakresie.

Aktualny rozkład lotów z Lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach

Uwaga: wycieczka jest organizowana tylko dla grup min. 16 uczestników i dostępna na zapytanie.

Wliczone w cenę:
 • 3 noclegi w hotelu o standardzie 4*,
 • 3 śniadania,
 • 3 obiadokolacje,
 • Transfer na trasie Lotnisko Szymany – Hotel – Lotnisko Szymany,
 • Opieka przewodnika,
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Autobus wycieczkowy,

Źródło: Redakcja Mazury Air Travel
Foto. Redakcja MAT / Hotel Roberts’ Port