Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

2 DNI Giżycko-Wilczy Szaniec-Rejs Kanałem Elbląskim

2 DNI Giżycko-Wilczy Szaniec-Rejs Kanałem Elbląskim

2 DNI Giżycko-Wilczy Szaniec-Rejs Kanałem Elbląskim

        Wycieczka historyczna po Warmii i Mazurach

Twierdza Boyen – Wilczy Szaniec – Kanał Elbląski

 

                                                               1 Dzień wycieczki

Wyjazd uczestników wycieczki z miejsca wyjazdu, zgodnie a z ustalonym grafikiem. Przyjazd do Giżycka – zwiedzanie miasta z przewodnikiem:

Giżycko: Twierdza Boyen
Zwiedzanie Twierdzy Boyen: Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843–1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

 

 

 

 

Giżycko: restauracja Eko-marina.
Obiad w Restauracji Tawerna Marina: Tawerna znajduje się na terenie największego i najnowocześniejszego portu jachtowego na Mazurach. Jak przystało na mazurską restaurację specjalizuje się w daniach z tutejszych ryb, własnoręcznie lepionych pierogach z różnymi nadzieniami i plackach nie tylko ziemniaczanych.

Kwatery Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec.
Zwiedzanie Kwatery Wilczy Szaniec(niem. Wolfsschanze): Kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. znajduję się w kompleksie leśnym. Powstała ona w kompleksie leśnym w latach 1940-1944 na obszarze 2,5km2. Wybudowano tutaj 70 obiektów z żelbetonu i cegły, w tym 7 bunkrów ciężkich.

Przyjazd do Hotelu Tajty*** w Wilkasach.
Hotel Tajty*** w Wilkasach: Hotel Tajty to oaza spokoju i relaksu. Hotel położony na skraju malowniczej miejscowości Wilkasy, zaledwie 3km od Giżycka, nad błękitną taflą Jeziora Tajty współtworzącego Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. W Hotelu, restauracja Tajty, sala kominkowa, sale konferencyjne, taras z leżakami, masaże, sauna fińska, bania, bilard, tenis stołowy, rowery górskie, narty biegowe, mini-siłownia, Nordic Walking, sejf, wypożyczalnia sprzętu wodnego, przystań jachtowa.
FILM PROMUJĄCY HOTEL

Uroczysta kolacja w Hotelu.

                                                             2 Dzień wycieczki

Śniadanie w Hotelu Tajty. Wyjazd z Hotelu Tajty do Elbląga.

Elbląg:
Elbląg zwiedzanie miasta: Zwiedzanie Starego Miasta w Elblągu – Brama Targowa oraz pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich. Katedra Św. Mikołaja.

Elbląg restauracja Pod Aniołami.
Obiad w Restauracji Pod Aniołami: Restauracja Pod Aniołami to unikalne rozwiązanie architektoniczne, połączenie XV/XVI- wiecznej historii Elbląga, w postaci dobrze zachowanych murów ze stylem kolonialnym przeniesionym z dużą starannością z dalekiego Meksyku i Peru.

 

 

 

Zbiórka na przystani wodnej w Elblągu.
Rejs statkiem po trawie z Elbląg-Buczyniec. (czas trwania rejsu 4h/40 min.): Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Druzno.

Przypłynięcie do Buczyńca – wyjazd powrotny.

Organizacja wycieczek: od 1 maja do 30 września 2021 roku

Świadczenia w cenie:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją, WC, barek,
  • 1 Nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie w hotelu, śniadania, kolacja wg programu
  • obiady w restauracjach,
  • bilety wstępu do obiektów (Twierdza, Wilczy Szaniec),
  • rejs statkiem,
  • opieka pilota i przewodnika,
  • ubezpieczenie turystów NW.

Kontakt: Prosimy osoby indywidualne oraz grupy, zainteresowane zorganizowaniem wycieczki po Warmii i Mazurach do kontaktu na adres travel@mazuryairtravel.pl          

Fot.www.mazurolandia.pl/www.twierdza.gizycko.pl/www.wilczyszaniec.olsztyn.lasy.gov.pl/www.zegluga.com.pl