Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Wycieczka historyczna po Warmii i Mazurach

Wycieczka historyczna po Warmii i Mazurach

Wycieczka historyczna po Warmii i Mazurach

Twierdza Boyen-Wilczy Szaniec-Kanał Elbląski

 

                                                                     1 Dzień wycieczki
08:00. Warszawy. Zbiórka uczestników Plac Defilad.
08:30. Wyjazd autobusu z Warszawy do Giżycka. (Warszawa-Giżycko: 360 km/3h,30 min.)

 

 

 

 

12:30. Giżycko.
Zwiedzanie Twierdzy Boyen: Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843–1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

14:30. Giżycko restauracja Eko-marina.
Obiad w Restauracji Tawerna Marina: Tawerna znajduje się na terenie największego i najnowocześniejszego portu jachtowego na Mazurach. Jak przystało na mazurską restaurację specjalizuje się w daniach z tutejszych ryb, własnoręcznie lepionych pierogach z różnymi nadzieniami i plackach nie tylko ziemniaczanych.

15:30. Wyjazd z Giżycka do Gierłoży-Wilczy Szaniec. (Giżycko-Gierłoż: 35 km/45 min.)

16:15. Kwatery Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec.
Zwiedzanie Kwatery Wilczy Szaniec(niem. Wolfsschanze): Kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. znajduję się w kompleksie leśnym. Powstała ona w kompleksie leśnym w latach 1940-1944 na obszarze 2,5km2. Wybudowano tutaj 70 obiektów z żelbetonu i cegły, w tym 7 bunkrów ciężkich.

18:45. Przyjazd do Hotelu Tajty*** w Wilkasach. (Gierłoż-Wilkasy: 36 km/40 min.)
Hotel Tajty*** w Wilkasach: Hotel Tajty to oaza spokoju i relaksu. Hotel położony na skraju malowniczej miejscowości Wilkasy, zaledwie 3km od Giżycka, nad błękitną taflą Jeziora Tajty współtworzącego Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. W Hotelu, restauracja Tajty, sala kominkowa, sale konferencyjne, taras z leżakami, masaże, sauna fińska, bania, bilard, tenis stołowy, rowery górskie, narty biegowe, mini-siłownia, Nordic Walking, sejf, wypożyczalnia sprzętu wodnego, przystań jachtowa.
FILM PROMUJĄCY HOTEL

20:30. Uroczysta kolacja w Hotelu.

                                                                   2 Dzień wycieczki
07:30.-09:00. Śniadanie w Hotelu Tajty.
09:30. Wyjazd z Hotelu Tajty do Elbląga. (Wilkasy-Elbląg: 230 km/2h,30 min.)

12:00. Elbląg.
Elbląg zwiedzanie miasta: Zwiedzanie Starego Miasta w Elblągu – Brama Targowa oraz pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich. Katedra Św. Mikołaja.

13:00. Elbląg restauracja Pod Aniołami.
Obiad w Restauracji Pod Aniołami: Restauracja Pod Aniołami to unikalne rozwiązanie architektoniczne, połączenie XV/XVI- wiecznej historii Elbląga, w postaci dobrze zachowanych murów ze stylem kolonialnym przeniesionym z dużą starannością z dalekiego Meksyku i Peru.

13:55. Zbiórka na przystani wodnej w Elblągu.
Rejs statkiem po trawie z Elbląg-Buczyniec. (czas trwania rejsu 4h/40 min.): Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Druzno.

18:35. Przypłynięcie do Buczyńca wyjazd do Warszawy. (Buczyniec-Warszawa: 260 km/3h,10 min.)

22:00. Przyjazd do Warszawy.

Organizacja wycieczek: od 1 maj 2019 roku

W cenie: Nocleg w hotelu, kolacja, obiady w restauracjach, bilety wstępu do wszystkich obiektów, opłaty rejsowe, transport BUS, opieka pilota na miejscu, ubezpieczenie turystów.

                                                                  Wycieczka w trakcie edycji