Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Kursy-szkolenia i obozy żeglarskie na Mazurach 2018

Kursy-szkolenia i obozy żeglarskie na Mazurach 2018

Kursy-szkolenia i obozy żeglarskie na Mazurach 2018

Zastanawialiście się kiedyś nad karierą żeglarską? A może po prostu chcecie zdobyć niezbędne umiejętności i uprawnienia, które pozwolą Wam zasiąść za sterami prawdziwego jachtu? Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, powinniście zainteresować się ofertą szkoły żeglarstwa PuntoVita.

Organizuje ona bowiem kursy i szkolenia żeglarskie , w ramach których zdobyć można wiedzę teoretyczną, a także praktyczne umiejętności pozwalające odnaleźć się na różnego rodzaju jednostkach pływających. Wszystko to zakończyć się może specjalnym egzaminem, po zdaniu którego otrzymujemy specjalny patent żeglarski.

Kurs dla przyszłych żeglarzy – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w naszej żeglarskiej przygodzie powinien być wybór stosownego kursu, dzięki któremu poznamy wszelkie podstawy i kwestie najważniejsze. Może być to dwutygodniowy turnus szkoleniowy (organizowany jest on na Mazurach) lub specjalny obóz wędrowny, który testuje nasze zdolności w różnych warunkach.

Po ukończeniu takich kursów żeglarskich, możemy zainteresować się egzaminem patentowym. Na początek będzie to Patent Żeglarza Jachtowego, który uprawnia do sterowania jachtem żaglowym z napędem mechanicznym lub bez po wodach śródlądowych. Kolejnym szczeblami kariery żeglarskiej są patenty jachtowego sternika morskiego oraz kapitana jachtowego.

Kursy żeglarskie z PuntoVitą!

Oferta szkoły żeglarstwa PuntoVita jest bardzo szeroka. Organizowane są zarówno kursy dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Odbywają się one na Mazurach, dlatego oprócz zdobycia przydatnych umiejętności, mamy okazję poznać wspaniałe okoliczności przyrody.

Co ważne, poszczególne rejsy są zróżnicowane także tematycznie. Możemy zdecydować się między innymi na kursy motorowodne, państwowe szkolenia żeglarskie czy chociażby kursy uczące radzenia sobie w warunkach ekstremalnych. Wszystko to pozwala lepiej przygotować się do kariery żeglarskiej.

Obozy z patentem żeglarskim

Najważniejszą pozycję w ofercie szkoły stanowią jednak specjalne kursy na patent żeglarski. Realizowane są one na terenie niemal całych Mazur. W ich trakcie doświadczona kadra przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczna, ale również mnóstwo przydatnych umiejętności praktycznych. Wszystko po to, aby w sposób odpowiedni przygotować nas na egzamin patentowy.

Obozy z kursem na patent żeglarza jachtowego pozwalają uzyskać uprawnienia pozwalające na poruszanie się jednostkami jachtowymi po wodach śródlądowych bez ograniczeń. Będzie to pierwszy krok w karierze żeglarskiej – dzięki kolejnym patentom możemy wypłynąć na pełne morze! Jeżeli więc jesteście zainteresowani odkryciem wszelkich tajemnic życia pod żaglami, zapoznajcie się z pełną ofertą szkoły PuntoVita.

 

Obóz żeglarski po Mazurach 2018 z PuntoVitą!Możliwość poznania życia na otwartych wodach, zdobycie wielu przydatnych umiejętności i patentów, a także mnóstwo świetnie spędzonego czasu – wszystko to gwarantują obozy żeglarskie na mazurskich jeziorach, organizowane przez szkołę PuntoVita. Oferta kierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych oraz rodzin. Każdy może odkryć, czym jest żeglarstwo.

PuntoVita organizuje obozy rekreacyjne, w trakcie których można liczyć na mnóstwo atrakcji i okazji do poznania nowych okoliczności przyrody, a także wypady szkoleniowe – dzięki nim możemy zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności potrzebne podczas pracy na jachcie. Wszystko to może zostać zakończone specjalnym egzaminem patentowym. Będzie to więc pierwszy krok w naszej karierze żeglarza.

Dlaczego warto wyjechać na obóz żeglarski?

Najważniejszym powodem, dla którego warto zdecydować się na taką przygodę jest poziom przygotowania omawianych obozów. Szkoła żeglarstwa PuntoVita w sposób niezwykle staranny przygotowuje wszystkie rejsy – zarówno pod kątem merytorycznym, jak i wszelkiego rodzaju atrakcji, które czekają na uczestników. Wszystkie dzięki wykwalifikowanej załodze, doskonale sprawdzającej się podczas wydarzeń rekreacyjno-szkoleniowych.

Obozy żeglarskie na Mazurach to także doskonała okazja ku temu, aby przeżyć przygodę zgoła inną od tych, z którymi mamy do czynienia podczas tradycyjnych wakacji w górach czy nad morzem. W żadnej chwili nie możemy mówić o nudzie. Na jachcie zawsze jest bowiem coś do zrobienia, wytłumaczenia czy pokazania. Oczywiście nie można zapomnieć również o wspaniałych okolicznościach przyrody, które możemy obserwować z zupełnie nowej perspektywy.

Obozy żeglarskie bez ograniczeń wiekowych

Warto również zwrócić uwagę na samą organizację obozów przez PuntoVitę. Szkoła w sposób skrupulatny przygotowuje ofertę dla wszystkich grup wiekowych. Organizowane są więc specjalne obozy dla dzieci, dla młodzieży, a także dla studentów. Grupy wiekowe nie mieszają się ze sobą, dzięki czemu możliwe jest przygotowanie specjalnie dopasowanego programu wycieczek.

Oczywiście w ofercie szkoły znajdują się również rejsy i obozy dla dorosłych, a także dla rodzin – nic nie stoi więc na przeszkodzie ku temu, aby przeżyć wspaniałą przygodę ze swoimi najbliższymi. Podział na grupy wiekowe to jednak nie wszystko. Szkoła dba także o zróżnicowanie tematyczne. Możemy więc zapisać się na obozy wędrowne dla młodzieży, letnie obozy żeglarskie czy chociażby rekreacyjne rejsy wakacyjne. Wybór należy do nas.

Mazurska kolonia dla dzieci, czyli jak zostać młodym żeglarzem?

Szkoła PuntoVita pozwala odkryć żeglarskie pasje już od najmłodszych lat. Organizowane są specjalne kolonie dla dzieci, w trakcie których odkrywają one specyfikę życia na pod żaglami. Dla wielu osób może być to pierwszy krok w żeglarskiej przygodzie.

Kolonie stanowią doskonałe połączenie zabawy z nauką. W ich trakcie dzieci poznają najważniejsze zasady związane z przebywaniem na łodzi i jej obsługą. Co ważne, w organizowanie kolonii zaangażowani zostają doświadczeniu żeglarze, którzy dbają nie tylko o przekazanie przydatnych informacji i umiejętności, ale również zachowanie bezpieczeństwa podczas rejsu.

Obozy połączone z kursem na patent żeglarski!

Organizowane obozy to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale również możliwość uzyskania patentu żeglarskiego. PuntoVita przygotowuje specjalne rejsy, w trakcie których uczestnicy poznają wiedzę teoretyczną, a także zdobywają mnóstwo przydatnych umiejętności, pozwalających odnaleźć się na jachcie. Wszystko dzięki doświadczonym żeglarzom, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Obozy żeglarskie z patentem kończą się oficjalnym egzaminem, w trakcie którego sprawdzane są zdobyte umiejętności. Ukończenie ich jest równoznaczne ze zdobycie patentu – najpierw żeglarza jachtowego, potem sternika morskiego, a na koniec kapitana jachtowego. Uprawniają one do sterowania określonymi jednostkami pływającymi. Dzięki szkole PuntoVita możemy więc rozpocząć swoją karierę żeglarską!

Co zabrać na obóz?

Skoro już zainteresowaliście się ofertą obozów żeglarskich, warto zastanowić się, co należy na taki wypad zabrać. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości sztormiak, który uchroni nas przed wpływem wilgoci, wiatru i niskich temperatur. Nie możemy zapomnieć także o innych ciepłych rzeczach, takich jak bluzy czy polary.

Obóz żeglarski 2018 z PuntoVitą wymaga również zaopatrzenia się w porządną czapkę, okulary przeciwsłoneczne, kremy z dużych filtrem UV (obozy wakacyjne), wygodne obuwie oraz śpiwór. Wszystko to powinno zostać spakowane w wygodnej, poręcznej torbie. Dzięki takiemu wyposażeniu, każdy obóz okaże się wspaniałą przygodą.

Źródło: www.puntovita.pl