Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Rap Festiwal Edycja III Olsztyn 2018

Rap Festiwal Edycja III Olsztyn 2018

Rap Festiwal Edycja III Olsztyn 2018

W Olsztynie w dniach 06 -07 lipca 2018 r. odbyła się III Edycja Rap Festiwalu. Jako Redakcja Turystycznego Portalu poczuliśmy nagły przypływ endorfin. Na wieść o tym, że w stolicy Warmii i Mazur będziemy mogli usłyszeć na żywo „klasykę polskiego rapu” w połączeniu ze świeżym brzmieniem młodego pokolenia w drodze wyjątku uznaliśmy, że wyjdziemy z biura i napiszemy dla Was artykuł z tego wydarzenia w ramach urozmaicenia naszej strony.

Foto: Konrad WelencFoto: Konrad Welenc

Rap jak powszechnie wiadomo jest elementem kultury Hip–Hopu. Istotne fragmenty tej subkultury zostały wyróżnione podczas warsztatów deskorolkowych dla dzieci, bitew tanecznych oraz freestylowych. Przebieg dnia z inicjatywy organizatorów wydarzenia został ciekawie zapełniony a koncerty zaplanowane na wieczorną porę.

Prezentujemy Wam line-up w dokładnej kolejności według wejść na scenę Amfiteatru im. Czesława Niemena:

Piątek:
Kłestabajla, Szpaku, Paluch, O.S.T.R

Sobota:
W-armia, Otsochodzi, Solar, Białas & Lanek, Kaliber 44,

Rezydentem wydarzenia był  Dj Fauda.

 Foto: Konrad Welenc

Jak nasze wrażenia po festiwalu?
Zwróciliśmy szczególną uwagę na trafne zaangażowanie miasta Olsztyn w promocje olsztyńskich ekip mając na myśli składy: Kłestabajla oraz W-armia. Inspirująco było ujrzeć występy młodych zespołów o sporym potencjale muzycznym wśród takich osobowości jak Adam Ostrowski. Zagłębiając się w ich twórczość natrafiliśmy na kilka ciekawych utworów tym samym zapraszamy Was do sprawdzenia:

Przechodząc z nowej fali na starszą, opartą wieloletnim scenicznym doświadczeniem urzekł nas pełen profesjonalizm. Wszystkie zaplanowane utwory każdego z wykonawców zostały prawidłowo zagrane, nagłośnienie było wysokiej jakości a komentarze w przerwach przerodziły się w ciekawe życiowe puenty. Pogoda również dopisała a atmosferę podgrzewali prowadzący Maggy Moroz (Maggy) oraz Karol Szulter (Karolek). Pięknym gestem rapera Białasa, O.S.T.R (Tabasko), który pod koniec piątkowego wieczoru w pełnym składzie wyjątkowo pojawił się na scenie było zezwolenie na otwarcie bramek dla osób, które oglądały koncert poza strefą biletowaną amfiteatru. Z taką samą inicjatywą wyszedł również  Kaliber44. Dziękujemy w imieniu własnym i wszystkich fanów . W tym roku wejście na teren amfiteatru było płatne jednak patrząc na zapełnione trybuny ten fakt nie zniechęcił odbiorców tego gatunku muzyki.

Jako urozmaicenie prezentujemy kilka ciekawych fotografii autorstwa Konrada Welenca. Jest to młody fotograf z Olsztyna, który w szybkim tempie rozwija swój warsztat. Obecnie skupia się na fotografii portretowej, koncertowej oraz okolicznościowej.
Zapraszamy do jego inspirującej galerii: Instagram Konrad Welenc


Foto: Konrad Welenc

Festiwal został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie w Ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Więcej informacji odnośnie wakacyjnych wydarzeń i imprez plenerowych zawarte jest na stronie: MOK Olsztyn oraz na: Facebook MOK Olsztyn


Foto: Konrad Welenc

W imieniu Redakcji Mazury Air Travel dziękujemy dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu.