Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Wycieczka jednodniowa „Kultura i dziedzictwo narodowe Warmii i Mazur” – Poznaj Polskę

Wycieczka jednodniowa „Kultura i dziedzictwo narodowe Warmii i Mazur” – Poznaj Polskę

Wycieczka jednodniowa „Kultura i dziedzictwo narodowe Warmii i Mazur” – Poznaj Polskę

Wycieczka – Poznaj Polskę „Kultura i dziedzictwo narodowe Warmii i Mazur”

Zapraszamy na 1- dniową objazdową wycieczkę po Warmii i Mazurach

Co Cię czeka?

W ramach programu Poznaj Polskę, operator i organizator turystyki firma Mazury Air Travel zaprasza do rezerwacji klasy szkół podstawowych i ponadpodstawowych wycieczek jednodniowych, dwudniowych i trzydniowych. Przygotujemy dedykowany program wycieczki, zgodnie z zapytaniem na terenie całego kraju.

Warmia i Mazury to kulturowa i historyczna mozaika. Świadkami przeszłości regionu są unikatowe zabytki. Dzięki nim można dowiedzieć się więcej o ciekawej, choć burzliwej historii tej krainy. Zamek Kapituły Warmińskiej i Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz Muzeum Mikołaja Kopernika i Wzgórze Katedralne Zamku Biskupów Warmińskich w Fromborku to miejsca, które koniecznie musimy odwiedzić, poznając miejsca naszego dziedzictwa i kultury narodowej. Wycieczka pozwala w przystępny sposób poznać historię regionu sięgającą czasów średniowiecza.

 

Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie – Muzeum Warmii i Mazur

Symbole historycznej złożoności i wielokulturowości tej ziemi znajdują się także w sercu stolicy regionu, w Olsztynie. Gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej, którego administratorem w latach 1516-1521 był Mikołaj Kopernik to nie jedyne miejsce warte odwiedzenia.

Muzeum Warmii i Mazur mieści się w najstarszej budowli miasta – gotyckim zamku kapituły warmińskiej – i może poszczycić się prawdziwymi unikatami, nawet na skalę światową. Bezcenna jest tablica astronomiczna na ścianie krużganka, którą w 1517 r. sporządził Mikołaj Kopernik. To jedyny zachowany na świecie instrument astronomiczny wykonany i używany przez uczonego.

Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie

Na murze południowego skrzydła zamku wisi replika tablicy, za pomocą której naukowcy poznali przeznaczenie oryginału. W zbiorach muzeum znajduje się również należący do Kopernika inkunabuł medyczny z jego odręcznymi notatkami. Wielkiemu astronomowi poświęcono też ekspozycję biograficzną.

Grunwald – Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Dziś Muzeum dysponuje powierzchnią wystawienniczą 275 m². Eksponowana jest w nim wystawa stała „Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim 1409-1411 r.”, której podstawową częścią są mapy, plany, rysunki, fotografie oraz duża ilość oryginalnych egzemplarzy a także kopii broni i uzbrojenia średniowiecznego. W części archeologicznej prezentowane są zabytki odkryte na Polach Grunwaldu: groty bełtów kusz, groty strzał łuków, fragmenty mieczy, ostrogi i unikalne w polskich zbiorach muzealnych fragmenty rękawicy pancernej.

Ponadto, w Muzeum, eksponowana jest wystawa „Grunwald – 600 lat chwały” ukazująca kopie dokumentów, mapy i plany dotyczące najważniejszych wydarzeń związanych z Zakonem Krzyżackim i Królestwem Polskim. Corocznie przygotowywane są też wystawy czasowe o zróżnicowanej tematyce.

Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

Frombork – Muzeum Mikołaja Kopernika i Wzgórze Katedralne Zamku Biskupów Warmińskich

Wzgórze Katedralne we Fromborku należy do zabytków najwyższej klasy. Wielokrotnie niszczone i przebudowywane zachowało podstawowe elementy średniowiecznego założenia architektonicznego. Wyjątkowe znaczenie tego miejsca podnoszą tradycje historyczne i postać Mikołaja Kopernika.

Wiele zgromadzonych zabytków wspaniałej przeszłości przyciąga do Fromborka ludzi z całego świata. Pragnąc służyć wszystkim zainteresowanym, gospodarze fromborskiego wzgórza udostępniają zwiedzającym liczne obiekty i wystawy.

Wzgórze Katedralne Zamku Biskupów Warmińskich we Fromborku


Terminy wycieczek do uzgodnienia z wybraną szkołą

                 Cena: uczestnika wycieczki  230,00 zł  – 280,00 zł *

Rezerwacja i sprzedaż wycieczek
travel@mazuryairtravel.pl
600 024 265

* Ostateczna cena uczestnika wycieczki, zależy od miejsca wyjazdu i powrotu wycieczki.

Uwaga: wycieczka jest organizowana dla grup min. 35 uczestników i dostępna na zapytanie.

Świadczenia wliczone w cenę wycieczki:
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • obiad,
  • opieka przewodnika,
  • autobus wycieczkowy do 49 osób,
  • ubezpieczenie NNW.

Źródło: Redakcja Mazury Air Travel / Muzeum Warmii i Mazur / Muzeum w Grunwaldzie
Fot. Redakcja MAT