Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Samolotem na Majówkę

Samolotem na Majówkę

Samolotem na Majówkę

„Majówka” na stałe wpisała się do kalendarza niemal każdego turysty jako rozpoczęcie sezonu letniego. Gdy zbliżają się pierwsze ciepłe dni myślimy, aby ten czas spędzić aktywnie na świeżym powietrzu, rozpalić pierwszego grilla czy zwyczajnie wyjść na spacer.

Weekend majowy to także rozpoczęcie sezonu turystycznego na Warmii i Mazurach,  czyli imprez plenerowych, kulturalnych i sportowych. A gdzie odpoczniemy lepiej jak nie na łonie natury?
Zachęcamy serdecznie turystów przylatujących do Szyman do odwiedzenia tego „magicznego miejsca” jakim jest region Warmii i Mazur!

A co w trawie piszczy?

Giżycko

WIELKIE OTWARCIE SEZONU i Parada Jednostek Pływających na Kanale Giżyckim /1 maj 2017/
Uroczyste otwarcie mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim (Giżyckim) dla ruchu żeglownego, dokonane przez władze miasta, regionu oraz zaproszonych gości. PARADA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH i Konkurs na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę. Sceniczny pokaz kuglarski Los Fuegos, występ zespołu Atlantyda oraz stoiska z rękodziełem i kulinariami.
Strona internetowa: gck.gizycko.pl

Węgorzewo

XIII Półmaraton Węgorza /2 maj 2017/
Półmaraton Węgorza to największa, najpopularniejsza impreza sportowa w gminie Węgorzewo. Trasa biegu (atestowana) położona jest między mazurskimi jeziorami, wiedzie ze Sztynortu do Węgorzewa.
Strona internetowa:  www.polmaratonwegorza.pl

Mrągowo

Wojskowa Majówka w Mrągowie /29 kwiecień – 3 maj 2017/
Główną atrakcją imprezy będzie wystawa kilkudziesięciu historycznych pojazdów – oprócz zabytkowego sprzętu wojskowego (w tym trzech sprawnych czołgów) zobaczyć będzie można stare motocykle, pojazdy pożarnicze i radiowozy. Codziennie odbywać się będą pokazy dynamiczne, tak więc zgromadzony sprzęt będzie można zobaczyć także w ruchu. Podczas Majówki będzie też okazja, żeby spotkać się z żołnierzami Wojska Polskiego i obejrzeć nowoczesny sprzęt łączności.
Strona internetowa: www.it.mragowo.pl

wojskowa

Olsztyn

Aktywna majówka nad jeziorem Ukiel /30 kwiecień – 2 maj 2017/
Na olsztyńskiej plaży miejskiej czekać będzie sporo atrakcji dla całych rodzin. Wśród atrakcji, jakie przygotowywane są z myślą o majówkowym wypoczynku, znajdą się m.in. koncert bluesowy i szantowy, szkółka deskorolki, zajęcia jogi i zumby, dwudniowy turniej piłki siatkowej, turniej szachowy pod chmurką, rozgrywki piłki nożnej i koszykowej, mini tenis, gimnastyka artystyczna, atrakcje i animacje dla dzieci a także kiermasz żywności i rzemiosła regionalnego.
Strona internetowa: www.ukiel.olsztyn.eu/pl

Mikołajki

Wielkie Otwarcie Sezonu i Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek 2017 /29 kwietnia – 30 maj 2017/
Regaty Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek 2017 to cykl imprez rozgrywanych na akwenie jeziora Mikołajskiego. W ostatni weekend kwietnia rozpoczną się pierwsze eliminacje. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo ciekawych atrakcji, wśród nich koncerty:

Wioska żeglarska:
29.04  – Mietek Folk
30.04  – wieczór z gwiazdami The Voice of Poland
1.05  – Koval
2.05  – Shantaż
Dodatkową atrakcją w mieście będzie Majówka z Radiem ZET /29 kwietnia – 2 maj 2017/ odbędzie się na Placu Wolności.

Strona internetowa:  www.ckklobuk.pl

Iława

Lotnicza Majówka /13 maj 2017/
„Lotnicza Majówka – Iława 2017” – atrakcję o takiej nazwie przygotowuje dla mieszkańców i gości Urząd Miasta w Iławie. Będzie to pierwsza tego rodzaju impreza w mieście.

W programie pokazy lotnicze: MIG-29 – 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka
Pokaz akrobacji lotniczej: ARTUR KIELAK XA-41, ŁUKASZ CZEPIELA Zivko Edge 540 – Red Bull Air race
Grupy akrobacyjne: Biało-Czerwone ISKRY, 3AT3 Flying Formation Team, Fire Birds
Strona internetowa: www.ilawa.pl

lotnicza

Kętrzyn

Lotnicza majówka z wojskiem /1 – 3 maj 2017/
Oficjalne otwarcie sezonu imprez 2017 r. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Wśród atrakcji znajduje się ekspozycja bojowego sprzętu wojskowego i możliwość  aktywnego uczestniczenia w różnych propozycjach programowych oraz całodzienne piknikowanie.
Strona internetowa: www.lotniskoketrzyn.pl

Mazury Air Travel