Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Ostróda Yacht Sp. z o.o.

Ostróda Yacht Sp. z o.o.

Ostróda Yacht Sp. z o.o.

Ostróda Yacht to najstarsza i największa polska stocznia jachtowa.

Historia stoczni „Ostróda Yacht” sięga czasów budowy Kanału Elbląskiego. Na potrzeby obsługi jednostek pływających użytkowanych na tym szlaku powstał zakład naprawy i serwisu, a wkrótce potem dodatkowo zakład obróbki drewna. Po II wojnie światowej połączono je w jeden organizm gospodarczy, a od 1952 r. zaczęto w nich produkować również łodzie drewniane, przyjmując jednocześnie nazwę Ostródzkich Zakładów Szkutniczo-Drzewnych.

W drugiej połowie lat 70 ubiegłego stulecia zmieniono nazwę na Ostródzkie Zakłady Okrętowe i wprowadzono nowoczesne na owe czasy technologie wytwarzania łodzi z laminatów, zapoczątkowane produkcją łodzi motorowych i żaglowych dla szwedzkiej firmy  Crescent.

W latach 80-tych zakład został włączony do struktur Stoczni Północnej w Gdańsku i zmienił nazwę na „Ostróda Yacht” Sp. z o.o.

Od 1992 r. zaczęto współpracę z francuską stocznią Jeanneau, która w roku 2002 stała się właścicielem zakładu. Inwestycje poczynione przez nowych właścicieli w okresie ostatnich 10-ciu lat (robotyzacja procesów nakładania żelkotu i obcinania/owiercania elementów gotowych, wtryskowa technologia produkcji kadłubów) , uczyniły ze stoczni „Ostróda Yacht” jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów specjalizujących się w produkcji łodzi motorowych o długości do 9m.

Ostróda Yacht Sp. z o.o.
ul. Spokojna 1
14-100 Ostróda
tel. 89 646 07 00
fax. 89 646 14 31

www.ostroda-yacht.com.pl
e-mail: info@ostroda-yacht.com.pl