Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

PAXER Sp.j. – Olsztyn

PAXER Sp.j. – Olsztyn

PAXER Sp.j. – Olsztyn

Firma  PAXER  powstała  25  czerwca  1991  roku  w  Olsztynie.  W  pierwszym  roku  działalności  zatrudniała  4  osoby, łącznie  z  właścicielami.  Siedziba  firmy  o powierzchni 150 m² znajdowała się przy ulicy Knosały.

Od początku zajmowaliśmy się sprzedażą artykułów z branży szkolnej i biurowej, kierując swoją ofertę głównie do sklepów i hurtowni. Opierała się ona wówczas na około tysiącu pozycji. Podstawę oferty stanowił papier kserograficzny. I to właśnie od niego pochodzi nazwa firmy: PAXER, czyli PA (papier) XER (kserograficzny). W okresie 1991 – 1995 prowadziliśmy sprzedaż pasywną, obsługując wyłącznie klientów przychodzących do siedziby firmy. W czerwcu 1996 r. PAXER przeniósł siedzibę na ul. Towarową: gdzie znajduje się 450 m² powierzchni biurowej oraz 2 000 m² powierzchni magazynowej. Również w tym roku wprowadzony został system sprzedaży aktywnej, zatrudniliśmy dwóch pierwszych przedstawicieli handlowych i stworzyliśmy komórkę biuroserwisu.

W 1998 r. przystąpiliśmy do ogólnopolskiej sieci największych, polskich hurtowni z branży papierniczo – biurowo – szkolnej – PARTNER XXI. Inicjatorem przedsięwzięcia był właściciel firmy PAXER. Ideą założenia sieci było wprowadzenie jednolitej polityki handlowej i marketingowej w skali ogólnopolskiej oraz wzmocnienie pozycji udziałowców na rynkach lokalnych. Zawiązanie PARTNERA pozwoliło na podpisanie korzystnych umów z dostawcami oraz prowadzenie szeroko pojętych działań marketingowych. Sieć liczy 19 firm – głównych udziałowców, którzy obsługują swoje rynki lokalne. Razem tworzy to gęstą sieć dystrybucji na terenie całej Polski.

Od roku 1999 wydajemy profesjonalny katalog biuroserwisowy z artykułami biurowymi. Początkowo ukazywał się dwa razy, obecnie raz w roku. Katalog ten dostępny jest również na płycie CD. Do dyspozycji swoim klientom oddajemy także sklep internetowy i platformę cyfrową.

Przedsiębiorstwo Handlowe „PAXER” Sp.j.
ul. Towarowa 11
10-416 Olsztyn
tel. 89 532 27 17
fax. 89 532 27 19

ww.paxer.pl
e-mail: jola.ch@paxer.pl